Türkçe13 NİSAN - KALKIM GÖLETİ

İzlenme 2461

 
“Su Hayattır…”

Kaklım Göleti’nin suları sadece ağaçlara, su kuşlarına, balıklara değil, bizlere de hayat verdi bugün. Kaklım Göleti tüm güzellikleri ile biz 25 kişiye yorucu ama unutulmaz bir gün yaşattı.

Dikili’den Sevim Hanım, Didem Hanım, Meltem Hanım ve Barbaros, Ayvalık’tan ben, Şerafettin Bey, Pınar Hanım, Muammer Bey, Varol Bey, Nesrin Hanım ve Piraye Hanım, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Ramazan Bey, Esra Hanım, Aylin Hanım, Serpil Hanım, Kevser Hanım ve Kenan Bey, Edremit’ten Serol Bey, Mehmet Bey, Mustafa Bey, Kâzım Bey, Canan Hanım, Nilgün Hanım ve Haydar Bey Darüzziyafe’de buluşarak Çınarlıhan’a gittik. Sabah serinliğinde ateşimizi yaktık, çayımızı demledik ve kahvaltımızı yaptık. Ardından yine araçlarımıza bindik ve Karaydın Köyü’ne geldik. Köy kahvesinde çaylarımızı içip hazırlandık ve yola çıktık. Döşemedere üzerindeki köprüden geçip önce çam ormanına, ardından yangın yolundan Kaklım Göleti kıyısına ulaştık. Göl kıyısından bulabildiğimiz patikalardan, yemyeşil çimenliklerden, papatya tarlalarından devam ettik. Göl savağına ulaştığımızda fazla suyun buradan akmakta olduğunu ve zeminin kaygan olduğunu fark ettik. Bazı arkadaşlarımız alt taraftaki köprüyü kullandılar. Bizler savaktan geçtik. Bent üzerinde yürüyüp piknik yerine ulaştık. Burada ateşimizi yakıp çay demledik. Yiyeceklerimizi tükettik. Göletten gelen serin esintilerin ve güneşin altında biraz uzandıktan sonra yola devam edip göletin kıyısındaki ilginç evi gördük. Akköy’ün kıyısından geçip meşe ormanına vardık. Sık ağaçlık ve dikenlik araziden geçip yine yangın yoluna çıktık ve buradan köye ulaştık. Köy kahvesinde akşam çaylarımızı içip vedalaştık ve evlerimize doğru yola çıktık.

TEŞEKKÜRLER : İlk kez katılan ve sorunsuz yürüyen arkadaşlarımıza, çerezleri, poğaçaları ve kurabiyeleriyle gün boyu ağzımızı tatlandıran dostlarımıza teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:88  Bugün15 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219