Türkçe

29 ARALIK DELİCE-KÜÇÜKKUYU

İzlenme 2436
 
Bir etkinlik akşamında tüm fotoğraflara tek tek bakarken, arkadaşlarımızın yüzlerinin ne kadar güldüğünü, kollarımızın havaya ne kadar sık kalktığını görünce, yatağımıza uzandığımızda dahi o güne ait yaşanmışlıkları hatırlayıp keyiflenince, ne kadar güzel ve unutulmaz bir gün yaşadığımızı anlıyoruz. Biz 29 kişi, yine unutulmaz bir gün ve keyif dolu bir etkinlik yaşadık.

Sarımsaklı’dan Pınar Hanım, Ayvalık’tan ben, Tayfur Bey, Huriye Hanım, Suzi, Erkin, Rana Hanım, Tülay Hanım, Nurcan Hanım, Figen Hanım, Nesrin Hanım, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Ramazan Bey, Necla Hanım, Süleyman Bey, Sertaç, İbrahim Bey, Muharrem Bey, Edremit’ten Kazım Bey, Serol Bey, Çetin, Mustafa Bey, Mehmet Bey, Belgin Hanım, Suat Bey, Reyhan Hanım, Osman, Nevzat Bey, Canan Hanım, Zeytinli’de buluşarak Güner Hanım’ın nefis poğaçalarıyla kahvaltımızı yaptık. Ardından devam edip Küçükkkuyu’ya geldik. Araçlarımızı bırakıp yürümeye başladık. Yaklaşık 8 km lik, oldukça manzaralı bir yolu geçerek Delice Mevkii’ne vardık. Birkaç yağmur damlası bizi tedirgin etse de, ateşimizi yakmamıza engel olamadı. Serol Bey’i ateşin ve çantalarımızın yanında bırakıp şelalelerin ve coşkun suların kenarında unutulmaz bir gezintiye çıktık. Orman muhteşem güzelliklerin bize cömertçe sundu. Fotoğraflar çekip biraz dolaştıktan sonra ateşimize geri döndük. Yeni demlenmiş olan çaylarımızı içtik. Sucuklarımızı pişirdik. Keklerimizi, sarmalarımızı tükettik. Ardından yola koyularak araçlarımıza kadar yine keyifli bir yürüyüş yaptık. Yürüyüşün ardından Kızılkeçili’de çaylarımızı içip vedalaştık. Biz 16 kişilik bir grup olarak Güre’ye, kaplıcaya geçtik. Burada yorgun ve üşümüş bedenlerimizi sıcak sulara bırakıp keyif yaptık. Ardından yola çıktık. Altınkum’da Gül Teyze’nin Yeri’ne uğrayıp kuru fasulye, pilav, barbunya, uykuluk, turşu, kuru soğan ve mis gibi çayla midelerimizi keyiflendirip araçlarımızla evlerimize ulaştık.

TEŞEKKÜRLER : Artçılık görevini başarıyla yürüten Mustafa Bey’e, ateşimizi yakıp çaylarımızı demleyen Serol Bey’e, sabah kahvaltısındaki güzellikler için Güner Hanım’a, kek yarışmamızda eşit puan alıp birinci seçilen Nevzat Bey, Muharrem Bey ve Canan Hanım’a, börekler için Belgin Hanım’a, bize dağ başında boza, tarçın ve leblebi keyfi yaşatan Nurcan Hanım’a, Nefis çikolatalar için Nesrin Hanım ve İbrahim Bey’e, yeni saç bantlarımız için Necla Hanım’a, ve katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
25/10/2020 Gün Ortalama:124  Bugün 17 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:100.24.125.162