Türkçe15 ARALIK BEYOBA-KIZILKEÇİLİ

İzlenme 2479


Bizim tarzımız değildi. 25-30 kilometrelik sert parkurları kısacık zamanlarda yürümeye alışık bedenlerimiz bile isyan etti. İstediğimiz olmadı. Milli Parklar şefliği’nin uyarısıyla son dakikada parkur depiştirdik ve hayal ettiğimizin çok azıyla yetinmek zorunda kaldık. Biz 29 kişi bugün, Pınarbaşı-Beyoba-Kızılkeçili sırtlarında, güneşli ve kolay bir yürüyüş yaşadık.

Ayvalık’tan ben, Aynur, Tayfur Bey, Huriye Hanım, Tülay Hanım, Nesrin Hanım, Rana Hanım, Ayla Hanım, Ali Bey, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Ramazan Bey, Muharrem Bey, Süleyman Bey, Necla Hanım, Edremit’ten Çetin, Serol Bey, Reyhan Hanım, Suat Bey, Canan Hanım, Mustafa Bey, Necdet Bey, Kazım Bey, Akçay’dan Nevzat Bey, Osman Bey, Onur Bey, Cüneyt Bey, Eskişehir’den misafirimiz Kadir Bey, rehberimiz Gökhan’la birlikte Zeytinli’de buluştuk. Güner Hanım'ım poğaçaları ile kahvaltımızı yapıp yola çıktık. Zeytinlerin arasından Pınarbaşı Köyü’ne, buradan araziden Beyoba Köyü’ne vardık. Hasanboğuldu yolundan çam, defne ve çınar ağaçlarıyla kaplı bir dere kıyısına inerek, botlarımızı çıkarıp, paçalarımızı sıyırıp karşıya geçtik. Bu geçiş sırasında birkaç küçük kaza da yaşadık. Suya düşen, ıslanan, fotoğraf makinesini ıslatan arkadaşlarımız oldu. Yaktığımız ateşte hem kuruduk, hem de çay demledik. Sıcak çaylarımız bizi keyiflendirmeye yetti. Kısa bir yürüyüşle Kızılkeçili Köyü’ne, buradan da Zeytinli’ye ulaştık. Araçlarımıza geçip Güre Kaplıcaları’na gittik ve şifalı, sıcak sularda bedenlerimizi kendine getirdik ve evlerimize ulaştık.

TEŞEKKÜRLER : Nefis ev yapımı poğaçaları ve kahvaltısı için Güner Hanım'a , ilk kez aramıza katılan ve uyumlu bir yürüyüş sergileyen Osman Bey, Onur Bey, Nevzat Bey, Kadir Bey ve Cüneyt Bey’e, iş yerinden izin alarak bizimle birlikte olan rehberimiz Gökhan’a teşekkür ederiz.29/11/2021 Gün Ortalama:87  Bugün17 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219