Türkçe25 AĞUSTOS HANLAR-KAVSARA-KARPUZÇATLATAN FAALİYET RAPORU

İzlenme 2979

Ne güzeldi o incirler. Ne güzeldi nicedir beraber olamadığımız arkadaşlarımızla yeniden yürümek. Yeni insanlar tanımak ne güzeldi.
20 kişiydik. Sarımsaklı’dan Şerafettin Bey, Ayvalık’tan Ben, Aynur, Rana Hanım, Ayşe Hanım, Ayşın Hanım, Sema Hanım, Ezgi, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Niyazi Bey, Demet Hanım, Metin Bey, Banu Hanım, Ali ve Yasin Bey, Edremit’ten Çetin, Mustafa Bey, Necdet Bey ve Canan Hanım, Edremit Darüzziyafe’de buluşarak yolumuza devam ettik. Çamcı Köyü’nde, Fatma Teyze’nin bizler için hazırladığı incirleri alýp devam ettik. Hanlar Mevkiinde varýnca, burada sabah çaylarımızı içtik ve yürümeye başladık. Önce yaklaşık 3-4 kmlik tırmanışla Kavsara Kulesi’ne vardık. Buradan manzara izleyip biraz dinlendikten sonra Karpuzçatlatan yönüne döndük. Bu mevkideki buz gibi sulardan içe içe yolumuza devam ederek güzel bir çeþmenin baþýnda mola verdik. İncirlerimizi büyük bir iştahla tükettik. Biraz ileride başka bir çeşmenin çevresinde, çınar ağaçlarının gölgesinde yemek molası verip, böreklerimizi, ketelerimizi paylaştık. Yemek sonrası bir miktar daha yürüyüp araçlarımıza ulaştık. Dönüş yolunda Fatma Teyze’ye yine uğradık ve o enfes incirlerin devamını satın aldık.
TEŞEKKÜRLER : Getirdiği muhteşem keteler ve badem şekeri için Nurettin Bey’e, börekler için Canan Hanım’a, bize ormanda şeker bayramı yaşattığı için Şerafettin Bey’e, nefis incirleri için Fatma Teyze’ye teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:87  Bugün16 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219