Türkçe17 KASIM-DAMLA KULE-ŞAHİNDERE KANYONU

İzlenme 2643

Böyle güzel bir havada, bir etkinlik ancak bu kadar keyif verici olabilirdi. Biz 20 kişi, yazdan kalma bu güzel günde, unutulmaz bir etkinlik yaşadık.

İstanbul’dan Sinan Bey, Küçükkuyu’dan Eminecan Hanım, Ayvalık’tan ben, Şerafettin Bey, Ayla Hanım, Huriye Hanım, Tayfur Bey, Ali Bey, Ayşe Hanım, Hayrettin Bey, Gömeç'ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Necla Hanım, Süleyman Bey, Ramazan Bey ve Niyazi Bey, Edremit’ten Çetin, Serol Bey, Necdet Bey, Mustafa Bey ve Kâzım Bey, Altınoluk meydanındaki kahvede sabah çaylarımızı içip simitlerimizi yedikten sonra yola çıktık. Dik bir tırmanışla, yaklaşık 2 saatte Damla Kule’ye vardık. Burada manzara izleyip fotoğraf çektikten sonra inişe geçtik ve orman içi patikalardan Kral Yolu adını verdiğimiz mevkiiye geçtik. Buradan Şahindere Kanyonu seyir noktasına ulaştık. Manzaranın güzelliği karşısında büyülenerek, yarım saat kadar dinlendik. Sonra geri dönüp, orman yoluna çıktık ve çeşmemize ulaştık. Burada ateş yakıp çay demledik. Yiyeceklerimizi tükettikten sonra inişe geçtik ve Altınoluk’a vardık. Araçlarımızla Güre’ye kaplıcaya ulaştık. Burada 1 saatlik banyo ile yorgun bedenlerimizi kendine getirdik. Zeytinli’de peynir, yağ ve bal alışverişi yapıp evlerimize ulaştık.

TEŞEKKÜRLER : Taa İstanbul’dan gelerek bizimle bu güzel günü paylaşan Kartal Dağcılık Kulübü Üyesi Sinan Bey’e, ilk kez katılan ve uyumlu bir yürüyüş yaşayan Ayla Hanım’a, kendi icadı kurabiyelerle kaplıca sonrası midemizi şımartan Çetin’e, üzümler için Necla Hanım’a, lokumlar için Şerafettin Bey’e ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:87  Bugün18 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219