Türkçe28 EKİM AYI GEDİĞİ-DÖŞEMEDERE-KARANLIKDERE ( 35 km )

İzlenme 3021


Ne şanslı insanlardık. Tek damla yağmur yemeden, rüzgârın şiddetinden etkilenmeden, muhteşem sonbahar manzaraları ile süslü bu güzel yolu neşe içinde yürüdük.

 

Ayvalık’tan ben, Nurcan Hanım, Tülay Hanım, Huriye Hanım, Tayfur Bey, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Ramazan Bey, Edremit’ten Çetin, Serol Bey, Mustafa Bey, Kazım Bey ve Aylin Hanım, Edremit Darüzziyafe’de buluşup yola çıktık ve Çınarlıhan’a ulaştık. Burada sabah çaylarımızı içip yola koyulduk. İlk önce yaklaşık 4-5 km lik bir tırmanışla Ayı Gediği’ne ulaştık. Şiddetli rüzgâr nedeniyle hemen yolumuza devam edip Döşemedere Şelalesi’ne indik. Burada mola verip yiyeceklerimizi tükettik. Ardından yine tempolu bir yürüyüşle yangın kulesine vardık. Biraz manzara izledik ve yola devam edip ormanın derinliklerinde bir dere kenarında mola verdik. Çayımızı demledik. Salatamızı yaptık. Böreklerimizle, peynir-zeytinimizle mükemmel bir sofra kurduk. Yemeğin ardından toparlanıp yola devam ettik ve kestane toplaya toplaya Karanlıkdere’ye girdik. Yer yer küçük şelalelerin ve eşsiz sonbahar manzaralarının büyüleyici ortamında, uzun bir yürüyüş sonrasında tekrar Ayı Gediği’ne ulaştık ve Çınarlıhan’a dönerek yürüyüşümüzü tamamladık.

 

TEŞEKKÜRLER : İlk kez katılan ve uyumlu bir yürüyüş sergileyen Nurcan Hanım ve Aylin Hanım’a, lezzetli kurabiyeler için Tülay Hanım’a, börekler için Aylin Hanım’a, salata için Nurettin Bey’e ve kestanelerini bizimle paylaşan Havran köylülerine teşekkür ederiz.29/11/2021 Gün Ortalama:87  Bugün18 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219