Türkçe29 EYLÜL-BİBER YOLU, AKÇAKOYUN

İzlenme 2661

Misler gibi biber kokan bir minibüs düşünün. Ellerimizin biber kırmızısı olduğunu düşünün. Yediğimiz çileklerin tadının damağımızda kaldığını hayal edin. Topladığımız elmaların çuvallardan taştığını farz edin. İşte biz dünkü etkinliğimizde, aynen bunları yaşadık. Biz 19 kişi dün harika bir gün geçirip birbirinden güzel ürünler topladık.
 
Ayvalık’tan ben, Tülay Hanım, Huriye Hanım, Tayfur Bey, Anıl Bey, Sinem Hanım, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Adnan Bey, Ramazan Bey, Muharrem Bey, Necla Hanım, Süleyman Bey, İbrahim Bey, Edremit’ten Canan Hanım, Mustafa Bey, Çetin, Serol Bey, Küçükkuyu’dan Eminecan Hanım, Sabır Bey Darüzziyafe’de toplanıp sabah çorbalarımızı içtik. Hiç durmadan Karaydın Köyü’ne gittik. Köyü ve kurşun madenini geçerek orman içinde araçlarımızı bıraktık ve yürümeye başladık. Sabah serinliğinde iyi bir tempo yaptık ve yaklaşık 12 km lik patikayı tırmanıp Döşemedere Şelalesi’ne vardık. Burada yemek molası verdik ve dinlendik. Ardından inişe geçtik. Ormanın serinliğinde, kestane toplaya toplaya indik. Derenin oluşturduğu bir büvette mola verdik ve birkaç kişi kendimizi buz gibi sulara atıp doyasıya yüzdük. Ardından biraz daha yürüyüp araçlarımıza ulaştık. Karaaydın’dan Kalkım’a, oradan da Akçakoyun’a gittik. Burada önce meydanda çayımızı içtik, ardından da bizi bekleyen bir aileyle beraber biber tarlasına gidip kilolarca salçalık biber topladık. Çilek tarlasında mis gibi taze çileklerden yedik. Ardından İsmail Bey’in elma bahçesine geçip elma topladık. Minibüsümüzün arkasını tıka basa doldurup Akçakoyun’dan ayrıldık ve Hanlar üzerinden evlerimize ulaştık.
 
TEŞEKKÜRLER : Minibüsünü getirerek topladığımız biberleri, elmaları kolayca taşımamızı sağlayan Anıl Bey’e, lezzetli bir börek ve muhteşem bir revani ile ağzımızı tatlandıran Canan Hanım’a, ıslak kekini bizimle paylaşan Eminecan Hanım’a, iyi bir organizasyonla biber ve çilek toplamamızı sağlayan Nurettin Bey’e, biber tarlasını bizlere açan ve kendi eliyle topladığı biberleri bizlere veren Ayşe Hanım’a ve ailesine, bizleri elma bahçesine götüren ve beş kuruş istemeden nefis elmalar toplamamızı sağlayan İsmail Bey’e teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:88  Bugün15 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219