Türkçe23 EYLÜL- SARIKIZ, ÇEYİZ DERESİ, AYI DERESİ

İzlenme 2781

Ormanın büyüsüydü dünkü etkinliğimizin özeti. Çeyiz Deresi’nin, Ayı Deresi’nin Sarıkız’ın, köknar ormanının büyüsü bizi bizden aldı. Biz 44 kişi, Çanakkale ve Körfez ekiplerinin uyumlu birlikteliği ile yine unutulmaz bir gün yaşadık.
 
Çanakkale’den arkadaşlarımız, Sarımsaklı’dan Şerafettin Bey, Ayvalık’tan ben, Tülay Hanım, Anıl Bey, Sinem Hanım, Huriye Hanım, Ali Bey, Nuray Hanım, Figen Hanım, Gömeç’ten Nurettin Bey, Burhaniye’den Ramazan Bey, Muharrem Bey, Ali Bey, Edremit’ten Uğur, Çetin, Mustafa Bey, Canan Hanım, Necdet Bey, Seviye Hanım, Küçükkuyu’dan Mahsen Bey, Hatice Hanım, Eminecan Hanım ve Necla Hanım, Rehberlerimiz İbrahim Bey ve Gökhan, Zeytinli’de sabah kahvaltımızı yapıp Memedalan Yalama Kapısı’na geldik. Burada giriş işlemlerini gerçekleştirip araçlarımızla devam ettik. Sarıkız’a yaklaşınca minibüslerimizden inip tepeye çıktık. Burada bazı arkadaşlarımız mumlarını yakıp dilek dilerken bazıları fotoğraf çektiler. Rehberimizin verdiği bilgileri dinleyip tekrar araçlarımıza döndük ve Tozlu Mevkiine indik. Burada araçlarımızı bırakıp Çeyizderesi yönüne doğru yürümeye başladık. Yürüdükçe karşımıza çıkan muhteşem köknar ormanı, nemli orman havası, yer yer karşımıza çıkan ayı pislikleri ve manzara bizi etkiledi. Çeyiz Deresi’nde yemek molası verdik ve ayaklarımızı derenin buz gibi sularında dinlendirdik. Yemek sonrası Ayı Deresi’ne doğru yürümeye devam ettik.  Burada ormanın nemli, serin ortamı tüm yorgunluğumuzu aldı. Buz gibi  çeþmede yüzümüzü yıkadık, dereye ayağımızı soktuk. Sonra 5 km daha yürüdük ve ana yola ulaştık. Burada bizi beklemesi gereken minibüsleri bulamadık ve oradan geçen bir motosikletli ile haber gönderdik. Az sonra gelen araçlarýmýza bindik ve hava kararırken Zeytinli’ye ulaştık. Burada yorgunluk çaylarımızı içip, Çanakkale’li dostlarımızla vedalaştık ve evlerimize doğru yola çıktık.
TEŞEKKÜRLER : ( Başta Uğur olmak üzere ) ilk kez katıan ve uyumlu bir yürüyüş gerçekleştiren  tüm arkadaþlarımıza, şekerler için Şerafettin Bey’e, leblebiler için Hatice Hanım’a, börekler için Canan Hanım’a, kurabiyeler için Tülay Hanım’a, kılavuzluk görevini başarıyla gerçekleştirip bizlere keyifli bir gün yaşatan İbrahim Bey’e, Gökhan’a ve ilk etkinliklerini bizimle gerçekleştiren Çanakkale Doğa ve Yürüyüş Sporları Grubu üyelerine teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:88  Bugün15 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219