Türkçe11 AĞUSTOS MADEN ADASI FAALİYET RAPORU

İzlenme 3840

Uzun süredir, hiç bu kadar eğlenerek yüzmemiştim. Uzun süredir, hiç bu denli temiz ve güzel denizde yüzmemiştim. Biz 22 kişi, bugün denizin, manzaranın ve yürümenin keyfini sonuna kadar çıkardık.
Ayvalık'tan ben, Tayfur Bey, Huriye Hanım, Rana Hanım, Tülay Hanım, Sema Hanım, Mutlu Bey, Ezgi, Anıl Bey, Sinem Hanım, Gömeç'ten Nurettin Bey, Burhaniye'den Muharrem Bey, Yasin Bey, Banu Hanım, Metin Bey, Ramazan Bey, Edremit'ten Serol Bey, Çetin, Türkân Hanım, Hayal Hanım, Nesrin Hanım saat 9:00 da Ayvalık'ta buluşarak Cunda Adası'na, 1. Köy'e gittik. Burada araçlarımızı bırakıp yürüyerek Yalancı Boğaz'a indik. Soyunup çantalarımızı başımızın üzerine alarak karşıya, Maden Adası'na geçtik. Burada havanın sıcaklığına daha fazla dayanamayıp kendimizi serin sulara attık. Sonra giyinip oldukça dikenli yamaçlardan Maden Kulesi'ne tırmanıp burada manzara izledik. Kuleden adanın arka tarafına geçerek eşyalarımızı sahilde bırakıp yürüyerek Küçük Maden Adası'na gidip geldik. Bu boğazda yemek molamızı verdik ve doyasıya yüzdük. Metin Bey'in doğum gününü burada kutladık. Ardından toparlanıp dönüş istikametindeki diğer bir koya geçtik. Burada da epeyce yüzdük ve Yalancı Boğaz'dan geçerek tekrar Cunda'ya, araçlarımızın yanına döndük. Araçlarımızla Tuna Balıkçılık'a geçtik ve son kez denize attık kendimizi. Evlerimize döndüğümüzde zaman oldukça ilerlemiş, tenimiz güneşin yakıcı etkisiyle kızarmış, bedenimiz tüm gün yüzmekten yorulmuş, ama ruhumuz 20 yaş geriye götürmüştü bizi.
TEŞEKKÜRLER : Mis gibi sarmalar için Berrin Hanım'a, yaban mersini için Huriye Hanım'a, erik kurusu için Rana Hanım'a ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.


29/11/2021 Gün Ortalama:87  Bugün15 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:54.227.97.219