Türkçe

GEZİ'DEN KAZ DAĞLARINA DİRENİŞE DEVAM DEDİK

Gönderen:metinozdogan@hotmail
1979 kez bakılmış
16 Ağustos 2013
06:51
 
Güzel Edremit Körfezi'nin bekçileri, dağların, derelerin, ormanların, yaşam alanlarının savunucuları, gençlik muhalefeti, doğa sevdalıları, kocaman yürekli, inançlı ve dirençli binlerce can, ve elbetteki KDSG, Zeytinli'de haykırdık öfkemizi ve umudumuzu. Biz binlerce kişi, dağlarımızı vermemeye yemin ettik bir kez daha.

Körfez'in her yerinden binlerce insanla beraber Zeytinli'de buluşup, gençli muhalefetinin kamp alanına geldik. Buradan yürümeye başladık. Uzun bir kortej içerisinde, sloganlarla, marşlarla Zeytinli'den Altınkum'a kadar yürüdük. Burada önce miting gerçekleşti. Ardından önce Anadolu Müzik Topluluğu, ardından da Boğaziçi Caz Korosu sahne aldı. Moğolların sahneye çıkışı kalabalığı coşturdu. Birbirinden anlamlı şarkılar eşliğinde Cahit BERKAY'ın doğumgünü sahnede kutlandı ve bu yaşlı çınar, gözyaşları içerisinde sahnede devleşti. Bandista ise protest şarkılarıyla gecenin ilerleyen saatinde bile kalabalığa enerji verdi. Konserin ardından araçlarımıla evlerimize ulaşırken, bir kuşun, bir çiçeğin, bir ağacın bile yaşam hakkına olan inancımız ve direncimiz perçinlenmişti.

TEŞEKKÜRLER : Bu mükemmel organizasyonu gerçekleştiren GÜMÇED ve Gençlik Muhalefeti'ne, organizasyonun Ayvalık ayağını gerçekleştiren Şükrü KAYGISIZ'a, destek veren belediyelere, sahne alan ve direnişimize omuz veren tüm sanatçı ve gruplara, bu büyük günde orada olan binlerce yüreğe, ayrıca bu coşkuyu bizlerle paylaşan, gençler için topladığımız yardımlara önemli bir maddi katkı sağlayan, yüreği doğa sevgisiyle çarpan, bilinçli ve duyarlı tüm KDSG lilere teşekkür ederiz...

KINAMA : Bu önemli etkinliğe destek istemek için ayağına kadar giden GÜMÇED üyelerini odasından kovan, muhalif gençlerin kampına destek vermeyen, Burhaniye kafilesine araç sağlamayan, sözde çevreci Burhaniye Belediye Başkanı Fikret AKOVA'yı kınıyor, bu duyarsızlığından dolayı protesto ediyoruz.
23/10/2020 Gün Ortalama:117  Bugün 33 Ziyaret var  Sitede 2 kişi var  IP:3.238.62.144